Półmaraton Górski „Orzeł”

Półmaraton Górski „Orzeł”

Półmaraton Górski „Orzeł” i wielki finał Ligi Biegów Górskich Sokolec, 23 listopada, start o 10:00

Wszystko się kiedyś kończy, kończy się też tegoroczny sezon biegów górskich w Polsce i nadchodzi również czas na podsumowania w Lidze Biegów Górskich. Dotyczy to przede wszystkim najlepszych polskich biegaczy, ale również organizatorów najlepszych biegów górskich w Polsce. To już tradycja, że te finały mają uroczystą i prestiżową oprawę i że zjeżdża na nie czołówka polskich biegów górskich. Finałowi zawsze towarzyszy ostatni punktowany bieg sezonu. Takie właśnie zawody odbędą się w najbliższą sobotę w Sokolcu, a Półmaraton Górski „Orzeł” wystartuje spod schroniska „Orzeł” o godz. 10:00. Liczba zgłoszonych zawodników przekroczyła właśnie granicę 700 osób. 

Zapisy internetowe są już zamknięte, ale wciąż będzie można się zgłosić na  miejscu, w biurze zawodów, które w piątek będzie czynne w godz. 16:00 – 20:00 i w dniu biegu od 7:30 do 9:30. Opłata startowa w dniu biegu wynosi 85 PLN

Trasa składa się z trzech pętli, na których znajdować się będą trzy górskie premie i będą to trzy kolejne okazje do zdobywania ostatnich punktów w sezonie. W trakcie biegu będzie więc można znacznie poprawić swoje zdobycze punktowe, niezależnie od tego, że punkty do rankingu Ligi Biegów Górskich czekają również na mecie. Premia górska na pierwszej pętli znajduje się na Grabinie (943 m), druga na początku drugiej rundy – przy schronisku „Orzeł” (874 m), a trzecia na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m). Start i meta przy schronisku „Orzeł”. Trasa i profil wysokościowy biegu prezentują się imponująco i na pewno będą to zawody godne finału Ligi Biegów Górskich, a Półmaraton Górski „Orzeł” ma szansę na to aby dołączyć to rodziny znanych i uznanych biegów Gór Sowich – m.in. Biegu na Wielką Sowę, Górskiego Biegu Niepodległości, Półmaratonu Sowiogórskiego i Sowiogórskiej Dychy.

Również frekwencja zapowiada się wspaniale, a trudności trasy i listopadowa aura zdają się tylko zawodniczki i zawodników do startu zachęcać.

Długość trasy to 21,5 km, a suma przewyższeń sięga 1600 m.

Po emocjach sportowych i zakończeniu biegu czeka nas dekoracja zwycięzców w schronisku, a wieczorem w Karczmie pod Sową gala i ogłoszenie zwycięzców Attiq Ligi Biegów Górskich 2019. Potem ostatni podbieg wieczoru i sezonu – biegowe party w Schronisku „Orzeł” – dla zaproszonych gości i zawodników.

Sam bieg to nie tylko okazja do realizacji celów sportowych i do biegowej aktywności. To również okazja do tego aby wspierać zawodników i kibicować im na trasie, do czego organizatorzy gorąco namawiają. Bez problemu znajdziemy na trasie atrakcyjne miejsca, w których będzie można oklaskiwać uczestników. A zatem – w najbliższą sobotę wędrujemy i biegamy w Górach Sowich!

Organizatorami biegu są Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich i Pani Adrianna Mierzejewska – Wójt Gminy Nowa Ruda.

Więcej o biegu:https://www.polmaratongorski.pl

Schronisko Orzeł
orzelschronisko@gmail.com

Schronisko Górskie "Orzeł" położone na Przełęczy Sokolej w Górach Sowich (Sudety Środkowe, woj. dolnośląskie).Brak dostępności miejsc.

Informujemy, że nie posiadamy już wolnych miejsc noclegowych w następujących terminach:

22-28.01.2023

30.01-4.02.2023 (wolny ostatni pok. 2 os. 31.01-3.02.2023 oraz 30.01 – 04.02.2023 – pok. 4-6 os.)

ferie dolnośląskie: 11-25.02.2023

3-5.03.2023

 

Gorąco zapraszamy w innych, dostępnych terminach.

 

Zapraszamy w Góry Sowie !!!